Microsoft 365 Business

Türkiye’nin önemli ayakkabı tedarikçilerinden biri olan Hotiç, sektördeki başarısını sürdürebilmesi için kritik önem taşıyan dijital dönüşüm aracı olarak Microsoft 365 Business’ı kullanıyor.

Microsoft 365 Business

Türkiye’nin en önemli ayakkabı tedarikçilerinden Hotiç 1938 yılından beri sektördeki başarısını emin adımlarla sürdürüyor. Markanın 140 mağazalık geniş satış ağı, Fas, Moğolistan, İsviçre ve Arnavutluk gibi ülkelerle tüm dünyaya yayılmış durumda. Yılda 2,5 milyona varan ayakkabı ve aksesuar üretimi gerçekleştiren Hotiç, yaygın mağaza zinciri ve iş akış takibini kolaylaştıracak bir çözüm arayışındaydı.

Hotiç, satış ağının genişlemesine ve artan taleplere hızlı ve doğru yanıt verebilmek için Microsoft çözümlerini tercih etti. Hotiç, mağazalarını merkezi bir altyapıda yönetmek ve Office 365, cihaz yönetimi ve Windows gibi farklı platformların tek bir ara yüzden yönetilmesi gibi işleyişi kolaylaştıran bir BT ihtiyacına sahipti.

Tüm çözümler bir arada ve tek bir ara yüzle sunuldu

Hotiç’in, bilişim ihtiyaçları kapsamında, Office 365’in de ötesinde bir temel intranet çözümüne de ihtiyacı vardı. Cihazların merkezi olarak yönetebilmesi gerekiyordu; burada Microsoft Intune devreye girdi. Bunun yanında cihazlarında Windows’un en güncel versiyonunu kullanmak istiyorlardı. Dolayısıyla Microsoft 365’in içinde Windows 10’un gelmesi çok büyük bir ihtiyacı karşıladı. Farklı farklı paketlerin bir arada tek bir ara yüzle sunulması, Hotiç için de oldukça pratik oldu. Hotiç artık, uzaktaki cihazlarına merkezi olarak uygulama kurulumu yapabiliyor. Akabinde bu cihazların hepsinin envanterini merkezi olarak görüntüleyebiliyor ve tüm bunları güvenli bir şekilde yapıyor. Microsoft Teams ürünüyle birlikte, OneDrive,  Share Point’in çeşitli doküman kütüphaneleri ve diğer paylaşım noktalarında Skype gibi birçok ürünün tek altyapıdan sunulması, Hotiç’in iletişim ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşıladı. 

Sonuç: Hızlı ve kolay dijital dönüşüm

Microsoft çözümleri sayesinde dijital dönüşümlerini hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirdiklerini belirten Hotiç BT Müdürü Harun Aksöz, sağladıkları avantajları şöyle sıralıyor: “Microsoft 365 Business’ı kullanmaya başladıktan sonra, genel merkez ve mağazalarımızın dosya erişimlerinde hız ve kolaylık sağladık. Yöneticisi olduğum BT departmanı, kullanıcılara daha hızlı destek veriyor; bununla bağlı olarak iş yapma modellerimizdeki iş akışlarımızın hızlı ve kolay oluşturulabilmesi bize ciddi avantajlar sağladı.” 

Hotiç CEO’su Alihan Hotiç: “Dijital dönüşümümüzle beraber ciromuzun %30’u online’a kaydı”

Dijital dönüşümlerinde, Microsoft çözümleriyle önemli yollar kaydettiklerini belirten Hotiç CEO’su Alihan Hotiç, bu sayede bugünkü cirolarının %30’unun online kanallara kaydığını belirtiyor ve müşterilerine gerçek bir çok kanallı/onmi-channel deneyim yaşattıklarını söylüyor.

İşletmeniz için özel olarak tasarlanan tek bir çözümle ekibinize güç katan, işletmenizi koruma altına alan ve BT yönetimini daha kolay hale getiren Microsoft 365 Business çözümlerini https://www.microsoft.com/tr-tr/microsoft-365/business adresinde inceleyebilirsiniz.